Kolektory słoneczne, rekuperacja i wentylacja

Rekuperacja i systemy wentylacyjne – oszczędności, wygoda i ekologia

Rekuperacja pozwala na znaczne oszczędności, przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego oraz – co najważniejsze – pozwala na pełne wykorzystywanie możliwości, jakie stwarza technologia budowania domów pasywnych. Domy pasywne to budynki, które wybudowano w taki sposób, by w maksymalnym stopniu chronić je przed utratą ciepła.

Rekuperacja – wydajny system wentylacyjny z odzyskiem ciepła

Sprawna rekuperacja pozwala nie tylko na dobrą wymianę powietrza w budynku, ale także na wykorzystywanie energii zgromadzonej w powietrzu krążącym w instalacji wentylacyjnej. Systemy rekuperacji mają także wiele innych zalet, m.in. pozwalają na oczyszczanie napływającego z zewnątrz powietrza z pyłków roślin i zawieszonych w powietrzu pyłów. Ma to wielkie znaczenie dla alergików uczulonych na pyłki drzew czy traw, pozwalając na zmniejszenie dolegliwości. Przydaje się także do poprawy jakości powietrza w sezonie grzewczym, szczególnie w bardziej zanieczyszczonych okolicach.
Systemy wentylacji mechanicznej z możliwą rekuperacją w nowobudowanych obiektach stają się wręcz koniecznością. Kolejne korzyści płynące z wentylacji mechanicznej z rekuperacją to automatyczne pozbywanie się nadmiaru wilgoci, dwutlenku węgla czy wreszcie pleśni i kurzu. Al-Term proponuje swoim klientom fachową pomoc w projektowaniu i wykonaniu instalacji rekuperacyjnej, umożliwiając znaczne oszczędności ciepła i gwarantując zwiększenie komfortu domowników.